تبلیغات
افزایش قد - تزریق هورمون اسب برای افزایش قد

در این روش هورمون رشد بر گرفته شده از حیوانات مثل اسب طی دوازده نوبت به بدن شخص تزریق می شود این هورمون در اصل برای بیماریهایی مثل کم کاری غده تیروئید و اثر آن بر غدد درون ریز ساخته شده ولی بعضی ازافراد و ورزشکاران بدنساز به غلط از آن استفاده می کنند که عوارض زیادی دارد ممکن است سبب بزرگ شدن غیر عادی بخشی از اعضا بدن انسان شود مثل چانه یا سینه یا صورت و یا دست ها نوعی بیماری بنام آکرومگالی


علائم و نشانه های آكرومگالی
برخی از نشانه های اولیه احساس خستگی و خواب آلودگی است. افزایش سطح هورمون رشد باعث بزرگی دستها و پاها می شود. علاوه بر آن این بیماری بر وضعیت چهره نیز تأثیر می گذارد و گاه سبب برجستگی غیرمعمول چانه و فك می شود، تعریق زیاد بخصوص در خانمها و یا پوست چرب از جمله مشكلات این افراد است. همچنین این بیماران از احساس فشار و درد در دستهایشان رنج می برند و در حدود 3/1 آنها مبتلا به دیابت می باشند.

بزرگ شدن غده هیپوفیز ممكن است موجب سردرد شود. تحت فشار قرار گرفتن اعصابی كه از بالای غده هیپوفیز عبور می كنند موجب ایجاد مشكلاتی در میدان بینایی می گردد.

وجود این تومور موجب كم كاری هیپوفیز می شود و از آنجائیكه این غده اعمال تخمدانها، بیضه، تیروئید و غده آدرنال را در كنترل دارد، كم كاری آن علائمی چون ناتوانی جنسی، ناباروری و دوره های قاعدگی نامنظم را ایجاد می كند. البته غده تیروئید و آدرنال كمتر تحت تأثیر كم كاری غده هیپوفیز قرار می گیرند.

تزریق هورمون رشد برای افزایش قد نباید خودسرانه صورت بگیرد و همیشه تحت نظر پزشک انجام می گیرد اگر تزریق هورمون رشد در زمان و مقدار شایسته استفاده شود می تواند در شد قد تاثیر گذار باشد


    
آخرین پست ها